Erişilebilirlik

Obama'dan Kongre'ye Çağrı


Başkan Barack Obama Kongre’den işsizlik ödemelerinin süresini uzatmasını istedi. Başkan, Kongre, Noel tatili nedeniyle çalışmalarına ara vermeden önce harekete geçmezse 1 milyon 300 bin Amerikalı’nın işsizlik maaşı alamayacağını söyledi

Başkan Barack Obama Kongre’den işsizlik ödemelerinin süresini uzatmasını istedi.
Haftalık olağan konuşmasını bu konuya ayıran Obama, Kongre, Noel tatili nedeniyle çalışmalarına ara vermeden önce harekete geçmezse 1 milyon 300 bin Amerikalı’nın işsizlik maaşı alamayacağını söyledi.

Obama, ekonomik anlamda can simidi niteliğindeki işsizlik ödemelerinin, tarihinin en kötü dönemini yaşayan Kongre’deki Cumhuriyetçiler yüzünden tehlikeye girdiğini belirtti.

Tarafsız nitelikteki Kongre Bütçe Dairesi, işsizlik ödemelerinin kesintiye uğrması halinde ekonominin büyük zarar göreceği tahmininde bulundu.

Obama da konuşmasında, işsizlik ödemelerini devam ettirmenin sadece Amerikan aileleri için değil ülke ekonomisi için de doğru adım olduğunu kaydetti.

Cumhuriyetçiler adına haftalık olağan konuşma yapan North Carolina eyaletinden milletvekili Renee Ellmers, Obama’nın sağlık reform yüzünden bazı Amerikalıların sağlık sigortalarını kaybettiklerini söyledi.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 21 Mayıs-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:13 0:00
XS
SM
MD
LG