Erişilebilirlik

Obama'yla Romney Arasında 2.Tartışma


Obama ve Romney 3 Ekim'deki ilk tartışmaya başlarken

Türkiye saati ile 04.00'te başlayacak tartışmada Obama'nın bu kez daha atak bir tutum sergilemesi bekleniyor

Barack Obama’nın danışmanları, başkanın bu akşam yapılacak ikinci tartışmada Cumhuriyetçi rakibi Mitt Romney’e karşı daha güçlü bir performans sergileyeceğini söylüyor.

Obama’nın 3 Ekim’deki ilk tartışmada yorgun ve iyi hazırlanmamış görüntüsü eleştirilere neden olurken, rakibi Romney ise daha kararlı ve canlı bir görüntü çizmişti. Başkanın kötü performansı, kamuoyu yoklamalarında rakibinin oylarının artmasına ve seçim öncesi adaylar arasındaki farkın eşitlenmesine yolaçmıştı .

Bu akşam, New York’taki Hofstra Üniversitesi’nde yapılacak tartışmanın formatı biraz daha farklı olacak. Kararsız seçmenlerden oluşan bir izleyici grubu Obama ve Romney’e soru yöneltecek.

Başkan Obama, geçtiğimiz haftanın birkaç gününü Virginia’nın Williamsburg kentinde bir dinlenme yerinde tartışmaya hazırlanarak geçirdi. Obama’nın danışmanları, başkanın Romney’e karşı daha atak bir tutum sergileyeceğini söylüyor.

Romney’nin seçim kampanyası ekibi, Pazartesi günü yaptığı açıklamada Eylül ayında 170 milyon dolar toplandığını belirtti. Obama’nın seçim kampanyası ise geçtiğimiz ay 181 milyon dolar topladığını açıklamıştı.

Tartışmayı Canlı Olarak SeyredinTürkiye saatiyle 04.00’te başlayacak tartışma programını YouTube, LiveStream gibi sitelerden canlı olarak seyredebileceksiniz.

YouTube Politics kanalından tartışmayı canlı olarak saat 04.00’den itibaren yayınlamaya başlayacak.

Politico sitesi tartışma öncesi saat 03.00’ten itibaren canlı olarak tartışmanın analizini yapacak.

Washington Post gazetesi interaktif bir deneyim ile canlı yayını sizlerle paylaşacak. W Post gazetecileri canlı yayında adayların söylediklerinin doruluğunu kontrol edip izleyicilerle paylaşacak.

Livestream.com sitesinde canlı program için başka bir alternatif.

İki başkan arasındaki tartışma programı komisyonlarından da canlı olarak AOL, YouTube, Yahoo sitelerinden takip edebilirsiniz.
XS
SM
MD
LG