Erişilebilirlik

Obama’nın Uzun Tatili Sona Erdi


Eski Başkan Barack Obama, Ocak ayında görevini yeni Başkan Donald Trump’a devrettikten sonra sekiz yıllık görev süresinin sonunda çıktığı uzun soluklu tatillerle medyanın dikkatini çekmişti. Obama şimdi kendi adıyla kurduğu vakıfla kamuya hizmet görevine yeniden farklı bir dönüş yapmış görünüyor.

Eski başkan, açılışını yaptığı ve Obama Vakfı tarafından düzenlenen Liderler Zirvesi’nde dünyanın dört bir yanından seçilen gençleri sanatçılar, dünya liderleri ve iş sahipleriyle biraraya getirdi.

Amerika’nın 27 eyaletiyle 60 ülkeden, 500’den fazla genç, zirveye katılmaları için binlerce başvuru sahibi arasından liderlik ve sorun çözme yeteneklerine göre seçildi. Obama, toplantının bir beyin fırtınası oturumu olduğunu söyledi.

Zirve, Obama’nın başkanlık merkezi açmayı planladığı Chicago’nun güney yakasında yapıldı. Obama amaçlarının siyasi bir hareket başlatmak olmadığını söyledi.

Zirvede konuşanlar arasında İngiltere Prensi Harry, eski İtalyan Başbakanı Matteo Renzi, Chance the Rapper ve Michelle Obama vardı.

“Sözcükler fark yaratır”

Eski First Lady Michelle Obama, özellikle Twitter ve diğer sosyal medya platformlarının silah gibi kullanılabildiği günümüzde sözcüklerin fark yaratacağından söz etti.

Michelle Obama, akla gelen ilk düşüncenin Tweet olarak atılmaması gerektiğini, çünkü ilk düşüncelerin gün ışığına çıkmaya layık olmadığını söyledi.

Katılımcıların gülüşmelerine yol açan yorumu üzerine Michelle Obama, kimseyi hedef almadığını söylemek zorunda kaldı.

XS
SM
MD
LG