Erişilebilirlik

Obama’nın 2020 Seçimi İçin Biden’a Desteğini Açıklaması Bekleniyor


Eski ABD Başkanı Barack Obama, 2020 seçiminde Demokrat Parti’nin başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Joe Biden’a desteğini bugün açıklayacak. Konuyla ilgili bilgi sahibi olan kaynaklara göre, Obama’nın gün içinde görüntülü bir mesaj yayınlanması bekleniyor.

Joe Biden eski Demokrat Partili Başkan Obama döneminde başkan yardımcısı olarak görev yapmıştı. Obama’nın resmen Joe Biden’a desteğini açıklaması, Demokrat Parti’nin başkanlık adaylığı yarışından çekilen Bernie Sanders’ın da Biden’a desteğini açıklamasının ardından geliyor.

Barack Obama ve eşi Michelle Obama Beyaz Saray’dan ayrılmalarının üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen Demokrat Parti içinde hala en sevilen iki isim.

Barack Obama, Demokrat Parti’den başkan adaylığı için yarışan siyasetçilerin kendisinin siyasi mirasını ve uyguladığı politikaları bir yıl boyunca hedef aldığı dönemde tarafsız kalmıştı.

Demokrat Parti stratejisti Antjuan Seawright Reuters’a yaptığı değerlendirmede, “Obama’nın desteği Biden için gidişatı değiştirebilecek bir gelişme olacak. Obama yoğun bir ön seçim döneminin ardından partiyi birleştiren bir siyasetçi” yorumunda bulundu.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden Ohio'da 'Kurtarma Planı'nı Anlattı - 7 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:22 0:00
XS
SM
MD
LG