Erişilebilirlik

İnternet Korsanları CIA Sitesini Vurdu


İnternet Korsanları CIA Sitesini Vurdu

“Anonymous” (adsız) adlı korsan grubu Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın sitesini bir süre kullanılamaz hale getirdi

“Anonymous” (adsız) adlı korsan grubu Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) sitesini bir süre kullanılamaz hale getirdi.

Gruba bağlı bir Twitter hesabından gönderilen mesajda, sitenin çökertildiğini (hack edildiğini) belirtmek için “CIA Tango Down” yazılı.

“Tango Down” Amerikan ordusunda düşmanın öldürüldüğünü belirtmek için kullanılan bir telsiz mesajı. “CIA Tango Down” CIA etkisiz hale getirildi demek.

İnternet Korsanları CIA Sitesini Vurdu
İnternet Korsanları CIA Sitesini Vurdu

Dün öğleden sonra kullanılamaz hale gelen CIA sitesi gece tekrar çalışmaya başladı.

Anonymous, dün, Amerika’da Alabama eyaletinin web sitelerini de çökertti. Grup eyalet hükümetini kaçak işçilere karşı ırkçı yasalar çıkarmakla suçladı.

Korsan grup, daha önce, Amerika Adalet Bakanlığı, Federal Polis Teşkilatı (FBI), Boston Emniyet Müdürlüğü, Irak’ta 2005 yılında sivilleri öldürmekle suçlanan Amerikan askerlerinin avukatlık şirketini ve Yunanistan Adalet Bakanlığı’nın web sitelerini de değişik gerekçelerle çökertmişti.

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı geçen yaz da Anonymous ile bağlantısı olduğu sanılan LulzSec adlı başka bir korsan grup tarafından hack (okunuşu "hek") edilmişti.

XS
SM
MD
LG