Erişilebilirlik

Nijerya’da Saldırı: Çocuk Bombacı Şüphesi


Boko Haram’ın 2000 kişiyi katlettiği Nijerya’dan haftasonu bir intihar saldırısı haberi geldi. Üstelik yerel medyada, bombanın 10 yaşındaki bir kız çocuğu tarafından patlatıldığı bilgisi yer alıyor

Boko Haram’ın 2000 kişiyi katlettiği Nijerya’dan haftasonu bir intihar saldırısı haberi geldi. Üstelik yerel medyada, bombanın 10 yaşındaki bir kız çocuğu tarafından patlatıldığı bilgisi yer alıyor.

Nijerya'nın kuzey doğusundaki Maiduguri kentindeki bir pazar yerine düzenlenen bombalı saldırıda en az 16 kişinin öldüğü 20’nin üzerinde kişinin yaralandığı bildirildi.

Bölgeden gelen haberlerde, öğle saatlerinde yaşanan saldırının 10 yaşındaki bir kız çocuğu tarafından gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Ülkenin kuzeyindeki Potiskum kentinde ise bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında iki kişinin öldüğü bildiriliyor.

Saldırıların yaşandığı iki şehirde sık sık terör örgütü Boko Haram’ın saldırılarına hedef oluyor.

Boko Haram, geride bıraktığımız hafta Nijerya’da katliama imza atmıştı. Örgütün saldırılarında 2000 sivilin hayatını kaybettiği bildiriliyor. Bölgede son beş yıldır kanlı eylemlere imza atan örgüt, on binlerce kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor.

XS
SM
MD
LG