Erişilebilirlik

New York'ta Yoğun Kar Yağışı


New York'ta Yoğun Kar Yağışı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

New York'ta tüm gün boyunca devam eden yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Yetkililer, Çarşamba günü ilkbaharı andıran sıcak bir gün geçiren New Yorklulara, sabaha karşı başlayan şiddetli kar yağışının bütün gün devam etmesi nedeniyle, dikkatli olmaları ve gerekmediği takdirde dışarı çıkmamaları uyarısında bulundu.

New York tren işletmeleri (MTA), bazı metro hatlarında seferlerin aksadığını, bazı hatların ise hava şartları yüzünden durdurulduğunu açıkladı. Ekspres metro hatları normal hizmet vermeyi sürdürürken, otobüs seferleri ise yüzde 20 oranında azaltıldı.

Staten Island’a yapılan vapur seferleri ise görüş mesafesindeki azalma nedeniyle sık sık aksıyor. JFK ve La Guardia havaalanlarında da bazı uçak seferleri iptal edildi. Kentte ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. New York Şehir Üniversitesi CUNY’de de dersler iptal edildi. Çöp ve geri dönüşüm kamyonlarının, kar küreme çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla bugün hizmet vermeyeceği açıklandı.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'nun ofisinden verilen bilgiye göre, 2 bin 300 kar küreme ve tuzlama aracı şehirde yolların kapanmaması için çalışmalarını bütün gün sürdürecek.

Blasio New York’ta gün boyunca 30 cm.'nin üzerinde kar beklendiğini ve akşam saatlerinde yolların buzlanma tehlikesi nedeniyle araç sahiplerinin gerekmedikçe yola çıkmamalarını istedi. Kentte hava sıcaklığının akşam sıfırın altına düşmesi bekleniyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD’nin Afganistan’dan Çekilmesinin Birinci Yıldönümü - 15 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:06 0:00
XS
SM
MD
LG