Erişilebilirlik

New York'ta Pazar Yerleri Büyük İlgi Görüyor


New York'ta Pazar Yerleri Büyük İlgi Görüyor

New York, en çok Broadway şovları ve mükemmel lokantalarıyla tanınır. Ancak New Yorklular kenti aynı zamanda rahatlıkla taze sebze ve meyve bulabileceğiniz harika bir yer olarak tanımlar. Kentin dört köşesine yayılmış olan küçük pazar yerlerinde herşeyi bulmak mümkün. 30 yıldan uzun bir süre sonra, bu marketler New York’luların alışveriş, yeme ve pişirme alışkanlıklarını değiştirdi.

Örneğin Manhattan’ın en renkli yerlerinden biri haline gelen Union Square pazarında müşteriler de ürünler kadar çeşitli. Wall Street çalışanları, üniversite öğrencileri, büyükanneler, büyük otellerin ahçıları. Hepsi taze sebze ve meyve için burada. Burası müşterilerin meyve ve sebzeleri doğrudan yetiştiricisinden satın alabileceği New York’un her yanına yayılmış 40 pazar yerinden biri.

Pazarın yöneticisi David Graves anlatıyor:

“Yeşil Market yerel çiftçiler ürünlerini getirip tüketiciye doğrudan satabilsin diye kuruldu.”

Müşteriler Yeşil Market’in rahatlığından, meyve ve sebzelerin ne kadar taze olduğundan sözediyor. Gerçekten de ürünlerin hepsi çok kaliteli ve taze. Hepsi bahçeden toplanıp doğrudan pazara getiriliyor.

Ancak birçok müşterinin, burayı seçmesinin nedeni, kaliteli ürünler almanın yanısıra yerel çiftçilere destek vermek istemesi. Ayrıca buraya ulaşmak çok kolay. Metroya biniyor, sebzenizi alıyor, tekrar metroyla evinize dönebiliyorsunuz.

Birçok New Yorklu için, pazar yerleri büyük kolaylık. Bir zamanlar New York’un ortasında bulunan tarlalardan artık eser kalmamış olsa da bu pazar yerleri sayesinde taptaze köy ürünleri New York halkının ayağına geliyor.

XS
SM
MD
LG