Erişilebilirlik

New York'ta Küratörler İçin Fuar


New York'ta Küratörler İçin Fuar
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Bir zamanlar Conde Nast dergilerinin ofisi olarak kullanılan 4 Times Square adresinde düzenlenen sanat fuarı, daha önce New York Moda Haftası’nın da gerçekleştiği eski tren istasyonu Moynihan Station’da yapılırdı. Spring Break’ın direktörlerinden Andrew Gori, serginin hedeflerinden birinin de bir mekanı orijinal amacından farklı bir şekilde kullanarak sadece sergilenen sanatçıları değil sergi mekanını da bir konu haline getirmek olduğunu söyledi. Gori ilk kez 6 yıl önce yapılan Spring Break’ın genel çıkış temasının gerek dini gerekse politik veya ticari sebepler yüzünden taşınan veya göçe zorlanan büyük kurumlar, yani sanatçılar olduğunu belirtti.

Spring Break’ın bu yılki teması Black Mirror, yani Siyah Ayna. Netflix’te yayınlanan aynı isimli bilim kurgu dizisinin çizgisini taşıyan sergide bir çok ünlü küratör ve sanatçının eserleri bulunuyor. Spring Break’e katılan sanatçılar arasında eserleriyle dikkat çıkan isimler arasında Jason Peters, Eve Sussman, Kosmo Vinyl, Jude Tallichet ve Sean Fadder bulunuyor. Bu sanatçılar dışında New York'ta 27 yaşında hayatını kaybeden Jean Michel Basquiat'in kız arkadaşının East Village'daki evlerinde çektiği fotoğrafları da ilk kez bu fuarda sergileniyor.

Küratörler basın toplantısında yaptıkları sunumda Spring Break’ın bu yıl siyah aynalarla, sanatçıların ikilemlerini, arkasına saklandıkları kimlikleri, veya onları deşifre eden eserlerini, aynalarla yaptıkları hileler kullanarak ziyaretçileri beklenmedik bir yere götürmeyi amaçladıklarını söylüyor.

Spring Break 6 Mart’a kadar 4 Times Square’de halka açık olacak.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 2 Temmuz-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:03 0:00
XS
SM
MD
LG