Erişilebilirlik

New York’ta Bir İmam ve Yardımcısı Öldürüldü


New York polisi öldürülen iki kişinin de yakın mesafeden arkadan başlarından vurularak öldürüldüğünü belirtti. Görgü tanıkları saldırganın kaçarken hala elinde silahını tuttuğunu kaydetti.

Saldırgan hala yakalanabilmiş değil.

Ölenlerin kimlikleri 55 yaşındaki imam Maulama Akonjee ve 64 yaşındaki yardımcısı Thara Uddin olarak açıklandı. Saldırının imam ve yardımcısının camiden çıktıktan sonra gerçekleştiği kaydedildi.

Saldırı, Queens’taki Al-Furgan Jame adlı caminin dışında gerçekleşti. Saldırının nedeni henüz netleşmiş değil.

Bölgede yaşayan Bangladeşliler saldırının nefret suçu çerçevesinde değerlendirilmesini istedi.

New York Polisi 30-40’lı Yaşlardaki Şüpheliyi arıyor

New York Polisi Pazar günü erkek şüphelinin bir resmini yayınladı. Şüphelinin 30-40’lı yaşlarda, sakallı ve gözlüklü olduğu belirtiliyor.

Polis, görgü tanıkları ve güvenlik kameralarını kullanarak şüphelinin profilini çıkardı. Görgü tanıkları şüphelinin siyah gömlek ve mavi şort giydiğini belirtti.

New York Times’ın haberine göre Akonjee saldırı sırasında 1000 dolar taşıyordu, para saldırıdan sonra da çalınmadı.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio adına yapılan açıklamada da Blasio’nun soruşturmayı yakından takip ettiği kaydedildi ve New York polisinin adaleti sağlayacağı vurgulandı.

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi Yöneticisi Afaf Nasher tarafından yapılan açıklamada da öldürülenler için “çok sevilen insanlardı” ifadeleri kullanıldı.

Haziran ayında Orlando’da gece kulübüne düzenlenen saldırı sonrası Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi, Müslüman toplum liderlerine camilerde güvenliğin artırılması çağrısında bulunmuştu.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Apple Kullanıcılarına Güvenlik Açığı Uyarısı - 19 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:55 0:00
XS
SM
MD
LG