Erişilebilirlik

New York'ta Yayalara Çarpan Sürücüde Alkol Şüphesi


New York’ta Bir Araç Yayalara Çarptı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

New York’un ünlü Times Meydanı perşembe sabahı bir aracın yayalara çarpmasının ardından bir savaş alanına döndü. Arabanın çarptığı ilk kişi, 18 yasındaki bir kadın, yaşamını olay yerinde yitirirken, 22 kişi de yaralandı.

Trafiğin aksi yönünde gittiği Reuters ajansının kameraları tarafından tespit edilen aracın ilk aşamada bir terör saldırısı için kullanıldığı iddia edilse de, kısa sürede olayın alkollü araba kullanan bir şoförün hatası olduğu ortaya çıktı.

‘Terör saldırısı değil’

Amerika’nın Sesi’nin sorularını yanıtlayan polis teşkilatı sözcüsü Carlos Nieves, aracı Richard Rojas isimli 26 yasındaki şahsın kullandığını ve Rojas’ın 7’inci Cadde’den güneye doğru giderken 43’üncü Sokak’ta aracını döndürüp trafiğin tersine ve yayaların üzerine çıkarak, 45’inci sokağa kadar ilerlediğini ve burada arabasını bir direğe çarpınca durdurduğunu belirtti. Olayın terör saldırısı olmadığını altını çizdi. Belediye Başkanı Blaşio da bu yöndeki açıklamaları doğruladı ve olayın terör saldırısı olarak değerlendirilmediğini kaydetti.

Kazada hayatını şans eseri kurtaran Adelfo Garcia ise olayı Amerika'nın sesine şöyle anlattı; "43’üncü Sokak’ta karşıdan karşıya geçiyordum, o sırada insanların koşmaya başladığını gördüm, ben ışıklara ulaştığımda hızla gelen aracı gördüm, ve kendimi olabildiğince uzağa doğru attım. Benim yanımdaki kişi ise yapamadı ve araba ona çarptı. Tam emin değilim ama sanırım bir adamdı, yaralandı, öldüğünü zannetmiyorum."

New York Polisi Richard Rojas’ın önce Manhattan Midtown Güney Şubesi’ne götürüldüğünü daha sonra da kanındaki alkol miktarının tespiti için başka bir şubeye götürüleceğini açıkladı.

New York Emniyeti Sözcüsü'nden Açıklama (İspanyolca)
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

XS
SM
MD
LG