Erişilebilirlik

New York Metrosunda Paniğe Yol Açan Kişi Gözaltına Alındı


An investigator picks up a suspicious package that was thought to be an explosive device in Manhattan's Chelsea neighborhood Friday, Aug. 16, 2019, in New York. The appliance was deemed harmless and taken away as evidence.

New York polisi, metro istasyonlarından birinde düdüklü tencere bombası süsü verilmiş cihazlar bırakmakla suçlanan bir kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişinin Batı Virginia eyaletinde yaşayan Larry Griffin olduğu belirtildi.

New York polisi, gözaltına alınan Grifiin hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. Bu kişiye yönelik henüz resmi bir suçlama da yapılmadı.

Söz konusu cihazların, pilav yapma makinesi olduğu öğrenilirken New York Emniyeti’nden bir yetkilinin attığı Twitter mesajında, güvenlik kameralarında bu makineleri taşıdığı tespit edilen bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Dün bomba görünümlü aletlerin fark edilmesinin ardından sabah yoğunluğu yaşayan metro istasyonu acilen tahliye edilmişti.

Polis, Dünya Ticaret Merkezi yakınına yerleştirilen kameraların söz konusu şüpheliyi iki tencereyi metro istasyonunun iki ayrı noktasına yerleştirirken görüntülediğini açıkladı. Aynı türde pilav pişirme makinesinden üçüncüsü de üç kilometre uzakta bir kaldırımda bulundu.

Yetkililer, tencerelerin içinde patlayıcı olmadığını bildirdi. Düdüklü tencereler ve onlar gibi basınçlı mekanizmaya sahip olan bazı pilav pişirme makineleri, bomba yapımında kullanılabiliyor.

Düdüklü tencereye konan iki bomba 2013 yılında Boston’da düzenlenen bir maratonda üç kişinin ölümüne, 16 kişinin sakatlanmasına ve yüzlerce kişinin de yaralanmasına yol açmıştı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Türkiye’den İsveç ve Finlandiya’ya Yeşil Işık - 28 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:02 0:00
XS
SM
MD
LG