Erişilebilirlik

MSB: 'Bahar Kalkanı Harekatı'nda 2 Şehit 6 Yaralı'


Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’de devam eden Bahar Kalkanı Harekatı’na ilişkin bilgilendirme yaptı. Yapılan açıklamada bölgede devam eden operasyona ilişkin detaylar paylaşılırken yeni kayıplar olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Bahar Kalkanı Harekât alanında bulunan unsurlarımıza Rejimin açtığı ateş sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 6 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş altına alınmıştır. Hedefler vurulmaya devam edilmektedir” denildi.

Açıklamada ayrıca “Hayatını kaydeben aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız!” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı ayrıca harekâtın başlangıcından bu yana; 3 uçak, 8 helikopter, 3 İHA, 151 tank, 47 top/obüs, 52 ÇNRA, 8 hava savunma füze sistemi, 12 tanksavar silahı, 4 havan, 24 zırhlı araç, 27 zırhlı muharebe aracı, 34 silahlı pikap, 60 askeri araç ve 10 mühimmat deposu imha edildiğini, 3138 Rejim unsurunun da etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Bakanlık açıklamasında “Operasyonlarımız, Mehmetçiğe ve masum sivillere uzanan kanlı eller kırılana dek devam edecektir” denildi.

XS
SM
MD
LG