Erişilebilirlik

Mersin’de Çocuk Festivali


Mersin’de Çocuk Festivali
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Çocuk Festivali’ne yoğun katılım sağlandı. Binlerce çocuk güzel havanın da etkisiyle Mersin sahilindeki Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesindeki etkinliklerin tadını çıkardı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği festivale bu yıl Ukrayna, Bulgaristan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, Hindistan ve Azerbaycan’dan çocuklar geldi. Festival kapsamında atölye çalışmaları, müzikaller, tiyatro oyunları, şişme oyun alanları, gölge oyunu, binicilik gibi alanlarda etkinlikler vardı.

Festivale bu yıl ilk kez gelen Nurten Aydın, “Aktivitelere katılıyoruz, çocukların eğlenmesini sağlıyoruz, güzel bir etkinlik olmuş burası. Çok memnun kaldık, çocuklar da memnun kaldı” dedi.

Esen Dedik ise “Boyama yaptık, etkinlikleri izledik. Her şey çok güzel” ifadelerini kullandı.

"Yavaş Gıda” standı

Festivalin eğitici yönleri de vardı. Fastfood tüketimine karşı başlayan “Yavaş Gıda” akımının tanıtımı için festival kapsamında stand açıldı. Mersin Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte anne baba ve çocuklar "Yavaş Gıda" hakkında bilgilendirildi.

Bu yıl kadınların ekonomik hayata katılımını sağlamak amacıyla ilk kez ev yemekleri standı da açıldı. Toplam 15 masada çocukların yerel ve doğal ürünleri tanımaları ve tatmaları için yemekler sergilendi.


XS
SM
MD
LG