Erişilebilirlik

Mehmet Şimşek: "Moody's'in Kararı Önyargılı"


Mehmet Şimşek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uluslararası Para Fonu IMF - Dünya Bankası Toplantıları'na katılmak üzere geldiği Amerika’da, G-20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları ile "aile fotoğrafı" çekimine katıldı.

Washington temaslari kapsaminda uluslararası küresel fon temsilcileri ve yatırımcı gruplarla da buluşan Şimşek, Amerika’nın Sesi’nin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye raporunu değerlendirdi .

Kararı "önyargılı" olarak niteleyen Şimşek, “Bu tartışmaları bırakıp, önümüze bakmamız lazım” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 15 Temmuz darbe girişiminin Türk ekonomisine verdiği kısa vadeli zararın geçici olduğunu, ancak Türkiye’nin dışarıdaki algısının düzeltilmesi gerektiğine işaret etti.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,Türkiye'nin terörle mücadele önemli başarılara imza attığına dikkat çekerek terörün Türk ekonomisine verdiği zarara dikkat çekti.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin kapılarını sığınmacılara açmasının bir insanlık görevi olduğunu belirterek, bu tutumuyla tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi. Şimşek mali etkilerine rağmen Türkiye’nin sığınmacıları "yük olarak görmediğini" ifade etti.

XS
SM
MD
LG