Erişilebilirlik

Maryland Eyalet Bakanı Türk İftarı’nda


Maryland Eyalet Bakanı Türk İftarı’nda
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Maryland Eyalet Bakanı John C. Wobensmith geçen Mart ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Washington’da açılan Diyanet Amerika Merkezi’nde verilen iftar yemeğine katıldı.

Cami kompleksinde Ramazan ayı boyunca her gün bir kuruluş ya da biri tarafından iftar veriliyor.

Diyanet Amerika Merkezi’ndeki iftar yemeğinin konuklarından biri de Maryland Eyalet Bakanı John Wobensmith oldu.

Wobensmith iftara katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Wobensmith, “Mükemmel insanlardan oluşan bir grup var burada. Ben de bunun destekçisiyim. 1992-97 yılları arasında Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği’nde görev yaptım. Türkiye’de çok güzel vakit geçirdim. Eşim ve ben, o günleri hayatımızın en güzel günleri olarak anıyoruz. Kültürü sevdik, yemekleri sevdik, insanları sevdik. Buraya gelmem de bana o günleri hatırlattı. Bu organizasyonu çok destekliyorum, bu tür organizasyonlar kaynaşmaya çok yardımcı oluyor” dedi.

Wobensmith, son günlerde Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan adayı Donald Trump’ın Müslümanlar’a yönelik açıklamalarına doğrudan yanıt vermedi, ama önceliklerini sıraladı.

Maryland Eyalet Bakanı, “Burada devlet düzeyinde siyasete girmiyoruz, kültür alışverişinde bulunuyoruz. Biz daha çok kültür, iş, eğitim konularına odaklanıyoruz. Siyasetten uzak durmaya çalışıyoruz” dedi.

Gecenin organizasyonunu üstlenen Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi Eş Başkanı Günay Evinç de Maryland eyaleti yetkilileri ile bir araya gelmenin önemine vurgu yaptı.

Maryland’daki Diyanet Amerika Merkezi’nde Ramazan ayının sonunda kadar iftar organizasyonları devam edecek.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Apple Kullanıcılarına Güvenlik Açığı Uyarısı - 19 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:55 0:00
XS
SM
MD
LG