Erişilebilirlik

'Mahkeme Kararı Derhal Uygulanmalı'


Marie Harf

Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Türkiye’de Twitter yasağının kaldırılmasıyla ilgili olarak Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kararın derhal uygulanması gerektiğini söyledi

Anayasa Mahkemesi’nin Twitter yasağının kalkması yönünde aldığı karar hatırlatılan Marie Harf, Twitter’a uygulanan yasağın kalkması yönündeki görüşlerini daha önce vurguladıklarını, yasağın kalkmasını sağlayacak herhangi bir mahkeme kararının mümkün olduğunca hızla uygulanması gerektiğini söyledi.

Mahkeme kararının yalnızca Twitter için alındığının altını çizen Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf, “Açıkçası YouTube’un da yasaklanmaması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone de yayınladığı Twitter mesajında, “Anayasa Mahkemesi’nin Twitter yasağını kaldırma kararını memnunlukla karşılıyoruz” demişti.

Hükümetin Twitter’a erişimi yasaklamasına rağmen, iktidar partisi yetkilileri de dahil çok sayıda kişi yasaklı siteden mesaj yayınlamaya devam ediyor.
XS
SM
MD
LG