Erişilebilirlik

Los Angeles Havaalanı'nda Silahlı Saldırı


Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda yarı otomatik bir tüfekle ateş açarak bir güvenlik görevlisini öldürdü, üçünü de yaraladı.

Polis, silahlı saldırganın çıkan çatışmada yaralandığını ve gözaltına alındığını açıkladı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI) saldırganın kimliğini Paul Anthony Ciancia olarak verdi. 23 yaşındaki saldırganın Los Angeles’ta ikamet ettiği bildirildi. Doktorlar Ciancia'nın göğsünde birden fazla mermi yarası olduğunu bildiriyor.

Polis tek başına hareket ettiğini belirttiği Paul Ciancia’nın bir not taşıdığını ve notta “TSA’yı öldür” yazdığını kaydetti. TSA, terminal binasındaki çatışma sırasında bir elemanı öldürülen ve üç elemanı yaralanan Ulaştırma Güvenliği İdaresi’nin kısaltması.

11 Eylül 2001’deki terör saldırılarından sonra kurulan Ulaştırma Güvenliği İdaresi, 12 yıllık geçmişi boyunca ilk kez görev başında bir elemanını saldırı sonucu kaybediyor.

Polis saldırının hemen ardından hızlı müdahalede bulundu ve olayın yaşandığı terminal binasını derhal tahliye etti. Havaalanındaki tüm uçuşlar da ertelendi.

Amerika’da havaalanlarında, uçağa biniş öncesi güvenlik kontrolu dışında bir güvenlik taraması bulunmuyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, Başkan Barack Obama’nın saldırıyla ilgili olarak bilgilendirildiğini açıkladı.
XS
SM
MD
LG