Erişilebilirlik

Londra'da Bir Araç Yayalara Daldı


İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyinde bir aracın yayaların arasına dalması sonucunda çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Polis yetkilileri, yerel saatle 00.20'de kentin Finsbury Park bölgesinden geçen Seven Sisters Yolu'nda bir çarpışma ihbarı aldıklarını duyurdu.

The Sun gazetesi, bir kamyonetin Finsbury Park camisinin dışında insan kalabalığına çarptığını yazdı. Görgü tanıkları, kalabalığın Ramazan ayı dolayısıyla namazdan çıktığını söyledi.

Londra polisi, olayda yaralananların olduğunu, bir kişinin tutuklandığını belirtti.

Reuters ajansı, en az bir kişinin ambulansa taşındığının görüldüğünü, olay yerinde polis yetkilileri ve ambulansların hazır beklediğini bildirdi. Sosyal medyada da, insanların bağrıştığı, yaralılara olay yerinde tedavi uygulandığı ve bir kişinin kafasına kanlı bir bez tuttuğu görüntüler yer aldı. Havada helikopterlerin uçtuğu da görüldü. Civardaki yollar trafiğe kapatıldı.

Londra'da bu ay içinde de bir minibüs Londra Köprüsü'nde yayaların üzerine sürmüş ve ardından da civardaki lokanta ve barlardaki insanlara bıçakla saldırmıştı. Olayda 8 kişi hayatını kaybetmiş, 50 kişi yaralanmıştı. Saldırıyı düzenleyen 3 Müslüman aşırılık yanlısı, polis tarafından öldürülmüştü.

İngiltere son dönemde arka arkaya terör saldırılarına sahne oldu. Mart ayında da Londra'da Westminster Köprüsü'nde yine bir araçla benzer bir saldırı düzenlenmişti. Mayıs ayında da Manchester'da pop müzik sanatçısı Ariana Grande'nin konseri sırasında yapılan bombalı saldırıda 22 kişi hayatını kaybetmişti.

XS
SM
MD
LG