Erişilebilirlik

Las Vegas’ın Parlak Işıklarında Kararan Hayatlar


Las Vegas’ın Parlak Işıklarında Kararan Hayatlar
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Aralarında öğretmenler vardı, emlakçılar, iş sahipleri, öğrenciler...Birinin anne babası, birinin eşi, komşusu, arkadaşıydılar…Ortak noktaları müzikti. Sevdikleri şarkıcıları dinlemek, sosyal medyada mutluluklarını paylaşmak için Las Vegas’ta binlerce kişinin katıldığı konserdeydiler. Ancak 59’u o alandan bir daha evlerine dönemedi. Silahlı bir saldırgan, konser seyircilerini yanı başlarındaki otelin 32’nci katından izliyordu. Ateş açtı, kurşun sesleri havai fişek sanıldı, yaşanan Amerika’nın en kanlı silahlı saldırısıydı.

Yakınları, kurbanlardan gelecek bir telefona, bir mesaja razıydı. Yetkililerden, hastanelerden kötü haberleri aldılar.

Hikayeleri lisede başladı Las Vegas’ta bitti

Bobby Parks, gelecek hafta 40 yaşına girecekti. Lisede aşık olduğu eşi Jenny Parks büyük bir parti vermeye hazırlanıyordu. İki çocukları olan çift California’da yaşıyordu, müzik festivali için Las Vegas’taydılar.

Anaokulu öğretmeni olan Jenny Parks artık hayatta değil. Bobby Parks ise kolundan vuruldu, ameliyat olmayı bekliyor. Yeni yaşına hastanede girecek.

Savaş bölgesinden çıktı konser alanından çıkamadı

Christopher Roybal, 28 yaşında Ortadoğu’da dört sefer görev yapmış bir muharipti. Neşeli ve hayattan keyif almasını bilen bir genç olarak tanınıyordu.

Ordudan sonra beden eğitimi öğretmenliğine döndü. Kısa süre önce bir arkadaşını Afganistan’da bombalı saldırıda kaybedince zor bir dönem geçirdi. Arkadaşının bomba imha köpeği Bella’yı sahiplendi. Ancak Bella yaşlı bir köpekti, o da uzun yaşamadı.

Christopher, köpeğinin kaybını sosyal medya üzerinden paylaşırken, bir çatışma sırasında kurşunların hedefi olmayı da tarif etmişti. “Öyle bir kabus ki ne ilaç, ne terapi ne de asker arkadaşlarınla sarhoş muhabbetleri, unutturabiliyor.”

Ölüm görev başında değil konserde yakaladı

Charleston Hartfield, Las Vegas emniyetindendi. Aynı zamanda çocuklara futbol öğretiyordu. 34 yaşındaki polis, o gece görev başında değildi. Akşamını konserde değerlendirecekti.

Arkadaşları saldırından sonra hemen Charleston’ın telefonuna mesaj attı; ancak yanıt alamadılar. Pazartesi ise ölüm haberi geldi.

Aynı zamanda savaş muharibi olan Charleston, “Bir Kamu Görevlisinin Anıları” adında bir de kitap yazmıştı. Geride bir kız ve bir erkek evlat bıraktı.

Umutlar 15 saatin sonunda söndü

Saldırıdan sonra Stacee Etcheber’dan 15 saat boyunca haber alamayan ailesi, acı haberle sarsıldı.

Stacee’nin eşi Vincent Etcheber San Francisco polisindendi. Kurşun seslerini duyduğu anda harekete geçti.

Eşi ve üç arkadaşına bir bariyerin arkasına geçmesini sonra da kaçmalarını söyledi. Vincent o sırada vurulan bir yabancıya yardım ediyordu.

Eşini son görüşü oldu. Stacee’nin üzerinde kimlik yoktu, 15 saat boyunca kendisinden haber alınamadı.

Saatler sonra kötü haberi eniştesi Facebook üzerinden verdi. 50 yaşındaki Stacee Etcheber geride 10 yaşındaki oğlunu ve 13 yaşındaki kızını bıraktı.

XS
SM
MD
LG