Erişilebilirlik

Küçük İşletmelere Büyük Teşvik


Başkan Barack Obama, küçük işletmelere vergi indirimi sağlayan yasayı imzalayarak yürürlüğe soktu. Tasarı geçen hafta Kongre’de, Cumhuriyetçilerin muhalefetine rağmen Demokrat Partililerin oylarıyla kabul edilmişti.

Başkan Barack Obama, yasayı imzalamadan önce yaptığı konuşmada Amerikalı girişimcilerin yeni düzenleme sayesinde daha kolaylıkla kredi alabileceklerini söyledi. Obama, “Hükümetler ticari başarıyı garanti edemez, ancak kredi darlığı gibi bazı engellerin aşılmasına yardımcı olabilir. Hükümet, milyonlarca işsize yeni iş sahaları açamaz ama istihdam yaratabilecek yatırımcılara kolaylık sağlayabilir,” dedi.

Yasa, küçük işletmelere kredi kolaylığı sağladığı gibi, yeni eleman alımını hızlandırmak amacıyla bu işyerlerine sekiz ayrı alanda vergi indirimi sunuyor.

Tasarının küçük işletmelere sağlayacağı kolaylıklar Kasım ayında Kongre ara seçimlerinde Demokratlar lehine işleyebilir.

  • 16x9 Image

    Melek Çağlar

    Melek, meslek yaşamına yazılı basında başladı. Haftalık Barometre gazetesinde muhabir ve Management-Marketing sayfa editörü olarak çalıştıktan sonra 1990’lı yılların başında aynı gazetenin Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Meslek yaşamına kısa bir ara verip İngiliz Kraliyet bursuyla City University London’da gazetecilik eğitimi aldı. 1994 yılında Amerika’ya yerleşmeden önce Hürriyet gazetesinde çalıştı. Meslek yaşamına halen Internet, radyo ve televizyon yayıncılığı yapan Amerika’nın Sesi’nde devam ediyor. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Melek, yüksek lisans derecesini 2002 yılında tamamladığı George Washington Üniversitesi MBA programından aldı.

XS
SM
MD
LG