Erişilebilirlik

Kongre’de Türk Amerikan Dostluk Grubu’nun 10. Yılı


Türk Dostluk Grubu eşbaşkanı Cumhuriyetçi Partili Kentucky milletvekili Ed Whitfield ve Amerika Türk Koalisyonu Başkanı Lincoln McCurdy

Amerikan Kongresi’ndeki Türk Dostluk Grubu’nun kuruluşunun 10. yıldönümü kutlandı. Temsilciler Meclisi’nde Türk Amerikan Dostluk Grubu’nun kuruluşunun yıldönümü nedeniyle dün bir davet verildi.

Davette, Dostluk Grubu’nun eş başkanlarından Cumhuriyetçi Partili Kentucky Milletvekili Ed Whitfield ve Cumhuriyetçi Partili Kuzey Carolina Milletvekili Virginia Foxx konuşma yaptı ve Türk Amerikan ilişkilerinin önemini vurguladı. Davette Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Namık Tan da katılımcılara hitap etti.

Amerika Türk Koalisyonu (TCA) tarafından düzenlenen yemek ve davete Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Cumhuriyetçi Partili Florida Milletvekili Ileana Ros-Lehtinen dahil 28 Kongre üyesinin katıldığı bildirildi.

435 üyeli Temsilciler Meclisi’nin mevcut yasama döneminde Türk-Amerikan Dostluk Grubu’nun 106 üyesi var. Önümüzdeki iki hafta içinde altı milletvekilinin daha Dostluk Grubu’na katılması bekleniyor.

XS
SM
MD
LG