Erişilebilirlik

Kongre'de 11 Eylül'de Kahramanlık Gösterenler Anıldı


Kongre'de 11 Eylül'de Kahramanlık Gösterenler Anıldı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

11 Eylül 2001'deki terör saldırılarının 15. yıldönümü nedeniyle kongre üyeleri bir anma töreni düzenledi. Törende konuşan kongre üyeleri, 11 Eylül trajedisinden çok, saldırıda kahramanlık göstererek hayatlarını feda edenleri anmak için bir araya geldiklerini vurguladı.

Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi Partili Başkanı Paul Ryan, yeni neslin bu saldırıda yaşanan korkuyu değil, güvenlik güçleri ve sivil halkın gösterdiği kahramanlık hikayelerini hatırlamaları için çalışmak gerektiğini söyledi. Wisconsin milletvekili Ryan, 11 Eylül’ün Amerika’yı daha da güçlendirdiğini belirtti. “Bu saldırı bizim kuşağımıza ağır bir yük oluşturdu" diyen Ryan, 11 Eylül gününün unutulmayacağını da ekledi.

Törende, Temsilciler Meclisi Demokrat Parti grup lideri Nancy Pelosi de konuştu. California milletvekili Pelosi, bütün anma törenlerinin, yaşanan korkudan çok sivillerle görevlilerin gösterdiği kahramanlığa odaklanması gerektiğinin altını çizdi. Pelosı, " 11 Eylül, yaşanan korkuyla anılmamalı. Anılması gereken, ilk müdahaleyi gerçekleştiren ekiplerin dumanlar içindeki binalara girmeleriyle, yolcularla mürettebatın, içinde bulundukları uçağın koridorunda verdikleri cesaret örnekleriyle ve binalarda mahsur kalanlara yardım etmeye çalışan herkesin gösterdiği cesaret anılmalı" dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra, Temsilciler Meclisi üyeleri, kongre binasının merdivenlerinde “Tanrı Amerika’yı Korusun” adlı marşı okudu.

XS
SM
MD
LG