Erişilebilirlik

'Komünist Başkan' Mazbatasını Aldı


Sabah saatlerinde adliyeye giden Tunceli’nin Türkiye Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, mazbatasını aldı. Kameraların alınmadığı adliyeden ayrılırken bir açıklama yapan Maçoğlu, gecikme olmamasının daha iyi olacağını söyledi.

Maçoğlu, kendisini kutlamaya gelenlere hediye getirmemeleri çağrısı yaparak, “Uzun bir çalışma sonrası döktüğümüz terin karşılığı, mücadelenin karşılığı mazbatayı aldık. Pazartesiden itibaren halkımız kutlamaya gelecektir. Kimseyi ayırt etmeksizin herkesin rahat gelebileceği, kapılarının açık olacağı bir belediye olacak, bugünden söylemek istiyorum. Ovacık tecrübesinden biliyorum, birçok kişi bize hediyeler getirecektir. Biz sokak hayvanlarının durumun göz önüne alarak, onların daha rahat bir yaşamının olması için dostlarımızdan, hediye ve çiçek yerine açacağımız bir hesaba sokak hayvanlarının sorununa çözüme katkı için destek vermeye çağırıyorum” dedi.

Daha sonra belediye binasına geçen Maçoğlu, görevi Muhasebe Müdürü Metin Duymaz'dan devraldı.
Başkanlık makamına elinde papatyayla oturan Maçoğlu, hesapların tamamını uzmanlara inceleteceğini söyledi. İnceleme sonunda çıkacak tabloyu belediye binasına asacağını vurgulayan Maçoğlu, "Hiç kimse kuşku duymasın. Biz yapılan doğru işi de yanlış işi de eksiği de fazlayı da halkımızın önüne koyacağız. Biz halk ile birlikte belediyeyi yöneteceğiz" şeklinde konuştu.

Devir teslimin ardından belediye önünde toplanan kalabalığa hitap eden Maçoğlu, Belediyeyi 68 milyon 350 bin lira civarında borçla devraldıklarını söyledi. Maçoğlu, "Bu vicdanlı yürekler burada olduğu sürece o bütçeden korkmayız. O bütçenin hizmeti aksatmayacağı bilinciyle hareket edeceğiz. Hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseye sen bizden değilsin demeden herkesi biz olarak kabul edip bu anlayışla çalışacağız. Aldığımız bütün verileri tek tek araştıracağız. Aldığımız bütün dosyaları araştırıp hepsini buralarda, mahallelerde herkesin görebileceği şekilde asacağız. Halkın kafasında en ufak soru işareti kalmaması için çalışma planlıyoruz" dedi.

Ovacık’ta olduğu gibi üretimi sürdüreceklerini ve azgeçmeyeceklerini vurgulayan Maçoğlu, ”Bir milyon yüz binin üzerindeki bir nüfusu olan bir şehrin sadece seksen binde kalmasının temel nedenlerini biliyoruz. Güvenlik meseleleri gerek üretim ve eğitimden dolayı göç eden bütün dostlarımıza çağrımızdır. Biz burada ayak izleri olan topraklarına sevdasına olan, dağlarına, ziyaretlerine ve tarlalarına sevda duyan, buranın dışında yaşayan bütün dostlarımıza bir köprü kurarak onların buraya dönüşünü sağlamak için herkesi burada karşılamaya hazırız. Gelen Dersimli ve Dersimli olmayan dostlarımız burada bir evlerinin olduğunu düşünerek gelsinler" diye konuştu.

Maçoğlu daha sonra belediye önünde bekleyen vatandaşlarla birlikte bir süre halay çekti.

XS
SM
MD
LG