Erişilebilirlik

Kobe Bryant'la Başbaşa


Washington Wizards takımı NBA’de çeşitli takımlarla karşı karşıya geliyor. Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları’nın reklamında oynayarak büyük ilgi gören Kobe Bryant da Washington’daydı. Los Angeles Lakers takımının vazgeçilmez oyuncularından biri olan Bryant, Burteçin Sapta’nın sorularını yanıtladı.

Los Angeles Lakers takımının oyuncusu ve dünyanın en ünlü sporcularından biri olan Kobe Bryant, beğendiği basketbolcular arasında bir Türk olduğunu söyledi: "Hidayet her zaman benim favorilerimden biri oldu."

Washington Wizards’a karşı oynadığı maçtan sonra sorularımızı yanıtlayan Kobe Enes Kanter içinse şunları söyledi: " Enes çok güçlü, büyük bir vücuda sahip, yazın onu yakından tanıma şansım oldu, parlak bir geleceği olduğunu düşünüyorum."

Kobe Bryant, 2012 Yaz Olimpiyatları için son 20 finalist içinde olmanın kendisini çok gururlandırdığını belirtti: " Çok gururlandım, oraya gitmek cok eğlenceli olacak, altın madalyayı Amerika’ya getirmek için çalışacağız."

33 yaşındaki Kobe, son olarak hedefinin yeni bir şampiyonluk olduğunu söyledi. Şimdiye kadar 5 NBA şampiyonluğu yaşayan Kobe icin bu çok da zor görünmüyor.

Aynı günlerde, Türk Milli Takımı’nın ve Cleveland Cavaliers basketbol takımının 2.13’lük dev oyuncusu Semih Erden, Wizard deplasmanı için başkent Washington’daydı. 25 yaşındaki Türk basketbolcu, Cavaliers’daki ilk, NBA’deki ikinci sezonunu geçiriyor. Lokavt sürecinde Türkiye’de, Beşiktaş kulübünde oynayan Semih Erden, NBA’e geri döndükten sonra sakatlık geçirmişti. Milli basketbolcu Wizards karşısında kendisine ancak saha kenarında yer bulabildi. Maçı Cavaliers 101-98 kaybetti.

XS
SM
MD
LG