Erişilebilirlik

Kılıçdaroğlu Balbay Kararını Yorumladı


Kılıçdaroğlu'nun Washington Temasları
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00
Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türk Amerikan Konseyi’nin onuruna verdiği kahvaltıda ekonomi ağırlıklı konuştu. Türkiye'ye giden yabancı yatırımcının önünü görebilmesi gerektiğini bildiren Kılıçdaroğlu, “yatırımcılar için o ülkedeki demokrasi ve insan hakları da önemlidir” dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ülkelerin ekonomilerinin sadece iç politikayla oluşturulmadığını, dış politikanın da ekonomi üzerinde büyük etkisi olduğunu vurguladı.

Partisinin tutuklu bulunan milletvekili Mustafa Balbay ile ilgili olarak Anayasa Mahkemesi’nin verdiği “uzun tutukluluğu hak ihlalidir” kararını ise Kılıçdaroğlu şu sözlerle değerlendirdi: “Mustafa Balbay bir gazeteci. Partimizden milletvekili oldu. Şu anda hapiste ve dolayısıyla parlamentoya gelip yemin edemedi. Uzun tutukluluk süreleri ülkemizin Cumhurbaşkanı tarafından, Anayasa Mahkemesi Başkanı tarafından, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Başkanı tarafından sürekli eleştirildi. Ama çözüm bulunamadı. Anayasa Mahkemesi bugün bir karar vermiş. Bu karar, umarım sayın Balbay’ın özgürlüğüne kavuşmasına önemli bir katkı yapmış olur.”
  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

XS
SM
MD
LG