Erişilebilirlik

Kerry’den Yemen’e Yardım Sözü


Doğu Afrika ülkesi Cibuti’yi ziyaret eden Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry, bir sonraki durağı olan Suudi Arabistan’da Yemen’e insani yardım yapılmasını ele alacağını söyledi

Doğu Afrika ülkesi Cibuti’yi ziyaret eden Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry, bir sonraki durağı olan Suudi Arabistan’da Yemen’e insani yardım yapılmasını ele alacağını söyledi.

Bakan Kerry ayrıca Amerika’nın Yemen’e 68 milyon dolarlık yeni bir yardım fonu oluşturacağını açıkladı. Fonun yardıma muhtaç 16 milyon Yemenli’nin gıda, temiz içme suyu ve barınak gibi temel ihtiyaçlarını karşılayan kuruluşları destekleyecek.

Cibuti’de Devlet Başkanı İsmail Ömer Guelleh ve Dışişleri Bakanı Muhammed Ali Yusuf’la biraraya gelen John Kerry, Yemen’deki şiddet eylemlerinden kaçan yüzlerce Amerikan vatandaşına yaptığı yardımlardan ötürü teşekkür etti.

Bir gün önce Somali’ye resmi ziyarette bulunan ilk Amerikan Dışişleri Bakanı olan John Kerry, bu ilki Cibuti’de de gerçekleştirdi.

Bakan Kerry Cibuti’deki Amerikan askeri üssü Camp Lemmonier’de Amerikalı yetkililerle de biraraya gelecek. Kerry’nin Cibuti’den sonraki durağı ise Suudi Arabistan. Bakan, buradan da Fransa’ya geçerek İkinci Dünya Savaşı’nın Avrupa’da son buluşunu kutlayan törenlere katılacak ve bölgesel güvenliğe ilişkin görüşmelerde bulunacak.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 20 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:41 0:00
XS
SM
MD
LG