Erişilebilirlik

Kerry Bisiklet Kazası Geçirdi


71 yaşındaki ABD Dışişleri Bakanı İran'la nükleer görüşmeler sırasında bulduğu her fırsatta bisiklete biniyordu

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İsviçre’de geçirdiği bisiklet kazası sonrası hastaneye kaldırıldı ve gezisinin geri kalanı iptal edildi. Amerika Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kerry’nin bilincinin açık ve durumunun sabit olduğu kaydedildi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İsviçre’de geçirdiği bisiklet kazası sonrası hastaneye kaldırıldı ve gezisinin geri kalanı iptal edildi.

Kazanın ardından helikopterle Cenevre’deki bir hastanede tedavi altına alınan Kerry'nin sağ bacağının uyluk kemiğinin çatladığı bildirildi.

Amerika Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kerry’nin bilincinin açık ve durumunun sabit olduğu kaydedildi. Kaza sırasında Kerry’nin konvoyunun yanı sıra, doktor ve ilkyardım ekipleri de Dışişleri Bakanının yanındaydı.

John Kerry’nin tedavisine Boston’da devam edilecek. Kerry, daha önce kalça ameliyatını da gerçekleştiren doktorun kontrolu altında olacak.

Kerry, İran’la yürütülen nükleer müzakereler kapsamında İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif’le görüşmesinin ardından Fransa sınırındaki Scionzier kasabasına gelmişti.

Dışişleri Bakanı John Kerry’nin dört ülkeyi kapsayan gezisinin geri kalan durakları, kaza nedeniyle iptal edildi.

XS
SM
MD
LG