Erişilebilirlik

Karkamışlılar Operasyona Destek Veriyor


Karkamışlılar Operasyona Destek Veriyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Suriye’de IŞİD’in elindeki Cerablus’un tam karşısında bulunan Kilis’in Karkamış köyünde halk tedirgin.

Perşembe günü Dağ Sınır Karakolu’nda IŞİD’le yaşanan, bir Türk astsubayının ölümüne ve iki askerin yaralanmasına yol açan çatışmaların ardından hemen yakında bulunan Karkamış köyünde bulunan halk korku içinde.

Amerika’nın Sesi muhabiri Tan Çetin’e konuşan Karkamışlı market sahibi Nurettin Bozkurt ve köy sakini Ahmet Harin geceleri bomba ve jet seslerinden uyuyamadıklarını ve çocukların korku içinde olduğunu söylüyor. Bozkurt ve Harin bununla birlikte istikrar gelmesi için Türkiye’nin operasyonlarına destek verdiklerini belirtiyor.

Tan Çetin’in kamerasına yansıyan görüntülerde sınır boyunca bir askeri hareketlilik göze çarpıyor. Ayrıca sınırın karşı tarafında bulunan binalar da görülebiliyor.

Son haberler IŞİD militanlarının sınırın sıfır bölgesinden Cerablus’un içlerine çekildiği yolunda. Bununla birlikte Silahlı Kuvvetler bölgede teyakkuz durumunu sürdürüyor.

Cuma sabahı erken saatlerde Türk Hava Kuvvetleri’nin IŞİD hedeflerine başlattığı hava operasyonuna, Perşembe günü Dağ Hudut Karakolu’nda IŞİD militanlarının açtığı ateş sonucu ölen Jandarma Astsubay Yalçın Nane’nin anısına “Şehit Yalçın Operasyonu” adı verilmişti.

XS
SM
MD
LG