Erişilebilirlik

Kardashian: ‘Aşık Olup Evlendim ve Milyonlarca Dolar Kazanmadım’


Kardashian: ‘Aşık Olup Evlendim ve Milyonlarca Dolar Kazanmadım’

Önce milyonlarca dolara mal olan bir düğün, ardından sadece 72 günlük bir evliliğin sona erişi. Amerikan televizyonlarının en popüler “reality show” yıldızlarından Kim Kardashian’ın, Kris Humphries ile evliliği kadar boşanma kararı alması da günlerdir magazin basınının dilinden düşmüyor.

Kim Kardashian’ın görkemli düğün töreninin, Amerikan televizyonlarında yayınlanan programında 3 bölüm halinde gösterilebilmesi için 18 milyon dolar aldığı iddiası ise en çok konuşulanlar arasında. İddia ünlü komedyen Rob Delaney’in de gözünden kaçmadı. Katıldığı bir programda Kardashian’ın evliliğinin sona ermesini diline dolayan Delaney, “Hem Kim’i, hem yapımcı Ryan Seacrest’i hem de programı yayınlayan televizyon kanalını dava edeceğim. Kim’le kocasının evliliklerinin bitmesini istemiyorum. Bu yüzden, sırf onlara yardımı olsun diye onları dava edeceğim. Belki boşanmaktan vazgeçerler. Çok fazla bir şey de istemeyeceğin onlardan. Sadece 18 milyon dolarcık” dedi.

Kardashian: ‘Aşık Olup Evlendim ve Milyonlarca Dolar Kazanmadım’
Kardashian: ‘Aşık Olup Evlendim ve Milyonlarca Dolar Kazanmadım’


Kim Kardashian’ın evlilik yüzüğünün 2 milyon dolara mal olduğu iddiası da en az düğünden elde edilen gelir iddiası kadar gündemde. “Today” adlı programa konuk olan anne Kardashian ise bu iddiaları ısrarla reddetti.

Kitabını tanıtmak için katıldığı programda kızının evliliğiyle ilgili sorulara da muhatap olan Kris Jenner, “Kim’in evliliği bir danışıklı dövüş değildi. Kim, kocasına aşık oldu. Sorunları olduğunu bilmiyorum. Hepimiz çok üzgünüz” dedi. Jenner, kızının düğünden gelir elde ettiği iddialarını da “Düğün üzerinden para kazandığı iddiaları kesinlikle yalan” diye yanıtladı.

‘Düğün Fotoğrafları Yaklaşık 1 Milyon Dolara Satıldı’


Kardashian: ‘Aşık Olup Evlendim ve Milyonlarca Dolar Kazanmadım’
Kardashian: ‘Aşık Olup Evlendim ve Milyonlarca Dolar Kazanmadım’Peki ya milyonlarca dolarlık yüzük? Kris Jenner, bu soruya “Tam fiyatını bilmiyorum ama öyle iddia edildiği gibi 2 milyon dolar değil” yanıtını verdi. Anne Kardashian, düğünün fotoğraf haklarının ise kendi deyimiyle “sadece yarım milyon dolar ya da bir milyon dolar civarında bir miktara” satıldığını açıkladı.

Kardashian ailesi “Neredeyse hiçbir lüksten kaçınılmayan düğünün bütün bu masrafları nasıl karşılandı” sorusuyla da sık sık karşılaşıyor. Kardashian’lar düğünün birçok sponsoru olduğunu ve 400 bin dolarlık içkilerden, mekânın ücretine kadar birçok masrafın bu sponsorlar tarafından karşılandığını söylüyor.

Kardashian: ‘Aşık Olup Evlendim ve Milyonlarca Dolar Kazanmadım’
Kardashian: ‘Aşık Olup Evlendim ve Milyonlarca Dolar Kazanmadım’


Kendi blog sayfasında uzunca bir yazıyla hayranlarına bir açıklamada bulunan Kim Kardashian, evliliğiyle ilgili iddiaları şöyle yanıtladı:

“Her şeyden önce ben, aşık olduğum için evlendim. Bunu kanıtlamaya çalıştığıma bile inanamıyorum. Sadece bir televizyon programı için böyle bir şeye bu kadar vakit harcamam. Düğünümün yayınlanmasına izin vermek bile zor bir karardı ve belli ki en akıllıca karar değildi. Ama ben buyum işte!”


8 Bin Dolarlık Hediye Vazo

Değeri 200 bin doları aşan düğün hediyelerinin ne olacağı konusu da Kardashian’ların başını ağrıtıyor. Anne Kardashian, “Kızım bir hayır kurumuna aynı miktarda bağış yapacak” dedi ama bu, düğünde hediye edilen bir vazonun yaklaşık 8 bin dolar ya da bir buz maşasının 200 dolar olduğu yönünde çıkan haberlerin önünü kesmeye yetmedi.

Komedyen Delaney ise, Kardashian’ın hayranlarını hayli üzen bu süratli boşanma kararını şakayla karışık eleştirirken belki de milyonların düşüncelerine tercüman oldu. Kim ve kocası Kris’in evliliklerinin 60’ncı gününde bir televizyon programında “evlilik yeminlerini yinelediklerini” hatırlatan Delaney, olayı şöyle espriye vurdu: “72’nci günde boşanıyorlar. Aradan geçen 12 günde ne değişti? Ben de evli biri olarak biliyorum ki evlilikte eşinize 12 gün, hatta daha uzun süre katlanmanızı gerektiren zamanlar olur!”

XS
SM
MD
LG