Erişilebilirlik

Karbon Salınımı Yükselen Ülkeler Uluslararası Çevre Anlaşması İstiyor


Karbon Salınımı Yükselen Ülkeler Uluslararası Çevre Anlaşması İstiyor

Çevreye zararlı karbon gazı salınımı hızla büyüyen dört ülke, gelecek yılın sonuna kadar iklim değişikliği alanında bağlayıcı bir uluslararası anlaşma istedi. Güney Afrika, Brezilya, Hindistan ve Çin çevre bakanları Güney Afrika’da iklim değişikliğiyle mücadeleyi görüşüyor

Çevreye zararlı karbon gazı salınımı hızla büyüyen dört ülke, gelecek yılın sonuna kadar iklim değişikliği alanında bağlayıcı bir uluslararası anlaşma istedi.

Güney Afrika, Brezilya, Hindistan ve Çin çevre bakanları Güney Afrika’da iklim değişikliğiyle mücadeleyi görüşüyor. Cape Town’da bir araya gelen bakanlar, atmosfere sera gazı salınımını sınırlama ve yoksul ülkelerin iklim değişikliğinden görecekleri zararların hafifletilmesi konusunda, bağlayıcı bir anlaşmanın yıl sonunda Meksika’da yapılacak zirveye kadar tamamlanmasını istedi.

Yetişmediği taktirde anlaşma için 2011 yılında Cape Town’da yapılacak zirveyi son tarih olarak belirleyen dört bakan, yoksul ülkelere vaad edilen 10 milyar dolarlık yardımın da en kısa zamanda verilmesi çağrısında bulundu.

XS
SM
MD
LG