Erişilebilirlik

Karamollaoğlu Açıkladı: Mecliste Saadet’e Geçişler Yakın mı?


Temel Karamollaoğlu

Temel Karamollaoğlu Erdoğan’ı kutlayarak sözlerine başladı ve en kısa sürede Türkiye’nin normalleşmesini umduklarını söyledi. Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu, seçimlerden istedikleri sonuçları almadıklarını, insanlara ulaştıklarını ama bunun oya dönüşmediğini ve parti içi muhasebelerini yapacaklarını belirtti.

"İktidar kendi gücünü maşallah ortaya koydu"

Birçok muhalefet partisi gibi OHAL şartlarında seçime gidilmesini eleştiren Karamollaoğlu iktidarın tüm imkanları kendisine seferber ettiğini şu sözlerle iddia etti:

“İktidar kendi gücünü maşallah ortaya koydu. Astığımız bayrakları bile polis nezaretinde resmi kurumlarca indirildiğine ve taraftarlarımıza saldırıldığına, çadırlarımızın yıkıldığına şahit olduk. Bu da tarihe geçecek hadiselerdir.”

CHP’den meclise giren vekiller geri dönecek mi?

Amerika’nın Sesi’nin CHP listelerinde meclise giren Saadet Partili isimlerin geri dönüp dönmeyeceği sorusuna, yemin töreninden sonra söz konusu isimlerle görüşüp konuşacaklarını kaydeden Karamollaoğlu, “Belki de şu anda başka partilerden aday gösterilmiş olanlar içince zamanla bizim düşüncelerimizle inanıp gelip bizimle beraber olan arkadaşlar da olabilir“ sözleriyle yanıtladı:

“Dip dalga bekliyorduk olmadı”

“Biz de oylarımızı bir miktar arttırdık. Bir dip dalga bekliyorduk, olmadı. Kutuplaşma mantığı bizim bu noktaya gelmemize engel oldu. Hislerimizle, fevri hareket etmedik, şahıs olarak kimseyi hedefe koymadık. Belki de beklediğimiz dip dalga önümüzdeki seçimde ortaya çıkacaktır. Kalplerde ve zihinlerde yer kazandık.”

“Korumaların gitmesine değil, hükümetin aklına şaşırdım”

Resmi korumalarının seçimlerin hemen ardından geri çekildiği yönündeki iddiaları doğrulayan Karamollaoğlu, şaşırdığını ve garip karşıladığını söyledi: “Herhalde Türkiye’ye tam manasıyla güven ortamı geldiği için böyle bir adım attılar.’ Biz inançlı insanlarız. Ölümün de gerçek olduğunu biliriz. Bir Günü geldiğinde ruhu teslim edeceğiz. Ama bu kadar basit bir meseleyi seçimin hemen arkasında gündeme alanları da milletin vicdanına havale ediyorum. Korumaların gitmesine değil hükümetin aklına, bu kararı alanların aklına şaşırdım. Ümidimiz var bu hükümetin büyü işler başaracağına inandık. Ama böyle başlarlarsa suya tersten giriyorlar anlamına gelir.”

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

XS
SM
MD
LG