Erişilebilirlik

California'da Silahlı Saldırı: 13 Ölü


Amerika’nın California eyaletinde bir bara giren silahlı kişi rastgele ateş açtı. Bölge şerifi saldırıda şu ana kadar 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ölenler arasında saldırgan da bulunuyor.

Yetkililer saldırganın kendisini vurduğuna inanıyor.

Barda hayatını kaybedenlerden biri de bölge şerif yardımcısı Ron Helus. 29 yıllık polis olan Helus, gelecek yıl emekli olacaktı.

Ventura County Şerifi Geoff Dean gazetecilere yaptığı açıklamada saldırganın Ian Long adında 28 yaşında eski bir asker olduğunu söyledi. Şerif, saldırganın muhtemelen kendisini vurduğunu da belirtti.

Long'un saldırıyı tek başına gerçekleştirdiğine inanılıyor.

Yetkililer, saldırı anında barda yüzden fazla kişinin bulunduğunu belirtti. Saldırganın barda en az 30 el ateş ettiği iddia ediliyor.

Televizyon kanallarına konuşan görgü tanıkları siyah giyimli ve yüzünün bir kısmı kapalı olan bir kişinin barın girişinden itibaren rastgele ateş açtığını anlatıyorlar.

Bar içerisinde insanların panik içerisinde sağa sola kaçıştıkları bazı kişilerin bar sandalyelerini kullanarak camları kırıp kaçmayı başardıkları belirtiliyor. Barda saldırının yaşandığı gece bir okulun kutlama töreni ve dans dersi olduğu ifade ediliyor.

CNN Televizyonu yayınına katılan Thousand Oaks Belediye Başkanı Andy Fox, kasabalarının yıllardır Amerika'nın en güvenli yerlerinden biri olduğunu, bugüne kadar bununla övündüklerini anlattı.

Los Angeles’ın 64 kilometre batısında bulunan saldırının yaşandığı Thousand Oaks'ta yaklaşık 130 bin kişi yaşıyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump'ın Evinde Aramaya Onay Adalet Bakanı'ndan
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:33 0:00
XS
SM
MD
LG