Erişilebilirlik

Kabine İstenmeyen Büyükelçiler Gündemiyle Toplandı


Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplandı. Kabine’nin en önemli gündem maddesi, Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını isteyen 10 büyükelçinin istenmeyen adam ilan edilip edilmeyeceği.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyükelçilerle ilgili açıklamasının ardından atılacak nihai adımın, toplantının ardından ortaya çıkması bekleniyor. Bu çerçevede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kabineye bilgi vermesi ve Erdoğan’ın açıklaması sonrası diğer ülkelerden gelen tepkilerin de masaya yatırılacağı ifade ediliyor.

Kabine toplantısında ayrıca Corona virüsü salgınıyla mücadele ve aşılamada gelinen son durumun da ele alınacak konular arasında olması bekleniyor. Bu ayın sonunda yapılacak G-20 Liderler Zirvesi de kabine toplantısında tartışılacak konulardan. Türk lirasının değer kaybı ve ekonomik durumla terörle mücadele konularının da yine kabine toplantısında konuşulacağı ifade ediliyor.

Saat 15.00’te başlayan toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kameraların karşısına geçerek kabine toplantısında alınan kararlarla ilgili açıklama yapacak.

XS
SM
MD
LG