Erişilebilirlik

Kabine Toplantısı Sona Erdi


Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün saat 15.00’te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda Corona virüsü salgınında gelinen nokta, dış ve iç siyasete ilişkin konular ele alındı.

Kabinenin birinci sıradaki gündem maddesinin Corona virüsü salgınıyla mücadelede gelinen noktaydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak geçen hafta yaptığı açıklamada, vatandaşların önlemlere yeterince uymadığı ve yeni tedbirler alınacağını dile getirmişti. Corona virüse karşı yeni önlemlerin alınıp-alınmayacağı ve bunların neler olabileceği de kabinenin ana gündem maddesiydi.

Doğu Akdeniz’de özellikle Yunanistan ve Fransa ile yaşanan gerginlik ve gelinen nokta, kabine toplantısında konuşulacak bir diğer konu oldu. Türkiye’nin, son olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da Twitter hesabından Türkçe bir paylaşımda bulunarak dile getirdiği diyalog çağrısına karşı atacağı adımların kabinede konuşulması bekleniyordu.

Öte yandan Türkiye’nin yakın ilişkide bulunduğu ve deniz yetki alanları konusunda da anlaşma imzaladığı Libya'nın, Ulusal Mutabakat Hükümeti Lideri Fayez El Sarrac’ın istifa edeceğini açıklamasının da kabinede gündeme gelmesi beklenen konular arasındaydı. Erdoğan, bu konuda yaptığı açıklamada, Sarrac’ın istifa kararının Türkiye açısından üzücü olduğunu dile getirmişti.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD'den Türkiye'ye F-16 Desteği - 30 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:50 0:00
XS
SM
MD
LG