Erişilebilirlik

'Kız Öğrencilerin Kaçırılması Vicdansız Bir Eylem'


Michelle Obama kız öğrencilerin kaçırılmasının eşi Barack Obama ve kendisinde büyük üzüntü yarattığını söyledi.
First Lady Michelle Obama, Nijerya’da kız öğrencilerin kaçırılmasını, “genç kızların hayallerini söndürmeyi amaçlayan yetişkinlerin vicdansız eylemi” diye niteledi

Başkan Barack Obama’nın her cumartesi yaptığı haftalık radyo konuşmasını bu kez, Anneler Günü dolayısıyla eşi Michelle Obama yaptı. Michelle Obama, kız öğrencilerin kaçırılmasının eşi Barack Obama ve kendisinde büyük üzüntü yarattığını söyledi.

First Lady Michelle Obama, kaçırılan kız öğrencilere atfen “Barack ve ben kendi kızlarımızı onların yerine koyuyoruz” diye konuştu. Obama çiftinin Malia adına 15 yaşında ve Sasha adında 12 yaşında iki kızı var. Michelle Obama, Nijeryalı anne-babaların umutlarını, hayallerini ve şu anda yaşadıkları acıyı hissedebildiğini söyledi.

300’e yakın Nijeryalı kız öğrenci, şeriatçı Boko Haram örgütü tarafından üç hafta önce kaçırılmıştı. Nijerya hükümetinin rehineleri kurtarma konusunda bir girişimde bulunmaması, tüm dünyada öfke yarattı. Başkan Obama, rehin kız öğrencilerin bulunması için Nijerya hükümetine teknik uzman gönderdi.

Boko Haram lideriyse, kaçırılan kız öğrencileri “satacağını” söylüyor.

Yorumları oku (1)

Bu forum kapatıldı.
XS
SM
MD
LG