Erişilebilirlik

Kılıçdaroğlu Özellikle İstanbul İçin CHP Teşkilatını Uyardı


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,“Yerel seçimi gerçekleştirdik. Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Bugüne kadar çok sayıda seçim yaşadık. Ama ilk kez bu kadar adaletsiz şeylerle karşı karşıya kaldık. Halk demokrasiden yana tavrını koydu, bu bizim için çok önemli bir ışık. Bütün iftiralara rağmen halk demokrasi dedi” sözleriyle sonuçlarını değerlendirdi.

Baş başa oy oranlarıyla İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın açıklamasına tepki göstererek, “İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Bizi üzen şu başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış birisinin elinde veri olmadan yangından mal kaçırır gibi açıklama yapmasını kendisine yakıştıramadım. Dolayısıyla buradan İstanbul’daki örgütteki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacak. Göreceksiniz İstanbul’a da bahar gelecek’ dedi.

Bu noktada basın toplantısı salonundaki CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş’ı işaret eden Kılıçdaroğlu, “Tıpkı Ankara’ya baharın geldiği gibi. Bütün iftira kampanyalarına rağmen başarı gösteriyoruz. Bizim başarımızı Türkiye’de 81 milyon insanın demokrasiye özlemi olarak görüyoruz. Bunu asla zafer olarak göstermiyoruz” ifadesini kullandı.

Seçim sonrasında Türkiye’nin gündemini de yorumlayan Kılıçdaroğlu, “Değerli basın mensupları seçimin sıcaklığı geçtikten sonra Türkiye tekrar yanıcı günlerine dönecektir. Ekonomiye mutfaktaki yangına dönecektir. Biz 11 Ağustos 2018’de Türkiye bu ekonomik krizden nasıl çıkar diye 13 madde halinde açıkladık. Eksiktir diyebilirlerdi ya da eleştirebilirlerdi de ama 13 maddenin hiçbirisi dikkate alınmadı. Türkiye seçimden sonra iktidarın alacağı daha sert önlemlerle mutfaktaki yangının dozunu arttıracaktır. Bunu hepimiz biliyoruz. En büyük endişemizde yine IMF’nin kapılarını çalmasıdır. Bunun da bütün göstergeleri var. Biz yine sorumluluğunu bilen bir parti olarak ekonomik krizin aşılması konusunda bize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 25 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:37 0:00
XS
SM
MD
LG