Erişilebilirlik

İYİ Parti’de İstifa


İYİ Parti İstanbul milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ İYİ Parti’deki genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etti.

Özdağ istifaya neden olarak seçim öncesinde parti teşkilatlanmasındaki yönetim yanlışlıklarını gösterdi.

Özdağ VOA Türkçe’ye yaptığı kısa açıklamada, genel başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini ancak milltevekili olarak partideki görevine devam ettiğini kaydetti.

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı da istifa haberi basına yansıdıktan sonra konuya ilişkin yazılı açıklamasında, “Partimizin kurulduğu günden bu yana, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Sayın Ümit Özdağ, bugün itibarıyla, bu görevinden ayrılmıştır. Sayın Özdağ bu kararı, Genel Başkanımız Meral Akşener’le geçtiğimiz ay yaptığı istişarenin ardından TBMM’de çalışmalara yoğunlaşmak üzere almıştır” ifadesini kullandı.

İYİ Parti 31 Mart’taki yerel seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre hiçbir kentin belediye başkanlığını kazanamamıştı. Parti Türkiye genelinde de 18 ilçede belediye başkanlıklarını kazanmıştı.

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden Enflasyonu Düşürme Yasasını İmzaladı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:36 0:00
XS
SM
MD
LG