Erişilebilirlik

İşte Rio Olimpiyatları'ndaki Medya Köyü


İşte Rio Olimpiyatları'ndaki Medya Köyü
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Buraya kısaca Barra Medya Köyü 1 deniyor ve burası, yolun hemen karşısındaki Barra Medya Köyü 2 ile birlikte 2500’den fazla gazeteciye ev sahipliği yapıyor. Olimpiyat stadından yarım saat uzaklıktaki yeni binalar, Copacabana Plajı’na 90 dakika uzaklıkta.

Şimdiye kadar 8 olimpiyat izleyen Belçikalı gazeteci Dirk Gerlo, Rio Olimpiyatları’ndaki birçok tesis gibi bu binaların da son dakika tamamladığını ve dolayısıyla eksikleri olduğunu söylüyor. Gerlo, Medya Köyü’ndeki koşulları anlayışla karşılamak gerektiğini de ekliyor.

Medya Köyü'nde, spor salonundan yüzme havuzuna istediğiniz veya ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca kafeterya ve çamaşır makinesi bulduğunuz takdirde, kıyafetlerinizi ücretsiz yıkayabileceğiniz bir oda bile var.

Ancak birçok muhabir gibi, Alison Morrow da tesislerden yararlanacak zamanın çok az olduğunu söylüyor.

Fiyatların diğer süpermarketlere göre daha yüksek olan köydeki market, medyanın uğrak yeri. Market çalışanı Ana Beatriz, geç saatlere kadar süren yarışmalar nedeniyle akşamları işlerin çok yoğun olduğunu söylüyor.

Olimpiyat Oyunları’nda yorucu bir günün sonunda yatmaya gitmeden önce bir şeyler içmeye enerjisi olanlar için geç saate kadar açık kalan bir mekan bulmak bile mümkün.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump'ın Evinde Aramaya Onay Adalet Bakanı'ndan
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:33 0:00
XS
SM
MD
LG