Erişilebilirlik

İstanbullular Deprem Haklarını Ne Kadar Biliyor?


İstanbullular Deprem Haklarını Ne Kadar Biliyor?
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:07:25 0:00

İstanbul'da geçen hafta meydana gelen depremin ardından en çok tartışılan konular şehrin içindeki toplanma alanları ve bugüne dek toplanan deprem vergileri oldu.

İstanbul’un Beşiktaş semtinde vatandaşlara nerede oturduklarını, toplanma alanlarının neresi olduğunu bilip bilmediklerini ve 1999 yılında yaşanan depremin ardından getirilen vergilerin nereye harcandığına dair bir fikirleri olup olmadığını sorduk.

Birçokları, kendi yaşadıkları semtlerdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu bilmiyor. Birçok kişi de 1999 yılından bu yana toplanan deprem vergilerinin nereye harcandığı konusunda fikir sahibi olmadıklarını belirtiyor.

  • 16x9 Image

    Mehmet Sümer

    Mehmet Sümer, CNN Türk, Haber Türk ve TRT kanallarında haber spikeri, dış haberler muhabiri ve savaş muhabiri olarak çalıştı. TRT Bağdat Temsilciliği ve New York Temsilciliği görevlerinde bulundu. Irak, Ukrayna, Mısır ve Suriye iç savaş ve karışıklıkları başta olmak üzere dünyanın birçok noktasından canlı yayınlar, haber ve röportajlar yaptı. 2016 Aralık ayından bu yana Amerika'nın Sesi kadrosunda görev yapıyor.

XS
SM
MD
LG