Erişilebilirlik

İstanbullu Seçmen CHP ve AKP’nin Başkan Adaylarıyla İlgili Ne Düşünüyor?


İstanbullu Seçmen CHP ve AKP’nin Başkan Adaylarıyla İlgili Ne Düşünüyor?
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:05:42 0:00

CHP’nin geçen hafta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Ekrem İmamoğlu’nu duyurmasının ardından dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Binali Yıldırım olduğunu açıkladı.

Yerel seçimlerde İBB başkanlığı için yarışacak olan CHP ve AKP’nin öne çıkan iki adayı hakkında halk ne düşünüyor VOA Türkçe İstanbullu seçmenlere sordu.

Bazı vatandaşlar CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun dinamik, vizyon sahibi oluşu ve şu an görev yaptığı belediyedeki olumlu icraatlarından ötürü yerel seçimi kazanacağını düşünüyor. İmamoğlu’nun herkes tarafından tanınmamış olmasının onun için bir dezavantaj olduğunu söyleyenler de var.

AK Parti Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından aday gösterilmesi, hükümet tarafında oluşu ve herkes tarafından tanınması kimi seçmen için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde avantaj olarak görülürken kimi seçmen ise belediyecilik tecrübesinin olmamasının Yıldırım’ı dezavantajlı konuma getireceğini belirtti.

XS
SM
MD
LG