Erişilebilirlik

Üç Siyasetçinin Vekilliğinin Düşürülmesi Protesto Edildi


Üç Siyasetçinin Vekilliğinin Düşürülmesi Protesto Edildi
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Milletvekilleri Leyla Güven ile Musa Farisoğulları'nın vekilliklerinin düşürülmesini ve tutuklanmalarını protesto etmek için Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi’nde bir araya geldi.

HDP Milletvekilleri Dersim Dağ ve Musa Piroğlu, Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, HDP İstanbul İl Eş Başkanı Elif Bulut ile çok sayıda kişinin katıldığı eylemde, HDP Milletvekili Leyla Güven'in fotoğrafları ve "İrademe, vekilime dokunma", "Zulme boyun eğmiyoruz" yazılı dövizler taşındı.

Tutuklamalara karşı yapılan eylemde konuşan HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, “Üç milletvekilini hedef alan bu saldırı bu ülkenin geleceğine, bu ülkedeki insanların demokrasiye ve özgürlük haklarına olan inançlarına bir saldırıdır. Artık açığa çıkmıştır ki iktidar HDP’ye saldırmıyor. İktidar HDP üzerinden bu ülkenin aydınlık geleceğine, bu ülkenin emekçi sınıflarına ve bu ülkenin özgürlük inancına saldırıyor. Eğer bu saldırı topyekün emek güçlerini ve özgürlükleri hedef alıyorsa bu saldırıyı boşa düşürecek yegane güç de bu güçlerin birleşik mücadelesidir” dedi.

Musa Piroğlu’nun ardından konuşma yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan ise şunları söyledi:

“Leyla Güven’in, Enis Berberoğlu’nun, Musa Farisoğlları’nın milletvekilliğini düşürdüğünüzü ilan ediyorsunuz. Bu ilan milyonların gözünde yok hükmündedir. İstediğimizde milletvekillerini de gazetecileri de tweet atanı da, itiraz edeni de, eleştireni de tutuklayacağız. Korku imparatorluğumuza boyun eğeceksiniz, susacaksınız diyorsunuz. Hayır susmayacağız. Bizim mücadelemiz tarih boyunca sizin zindanlarınıza sığmadı, sığmayacak.”

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden Enflasyonu Düşürme Yasasını İmzaladı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:36 0:00
XS
SM
MD
LG