Erişilebilirlik

İsrail'den Suriye'ye Hava Operasyonu


İsrail gece boyunca düzenlediği hava operasyonuyla Suriye'de askeri hedeflerini vurduğunu açıkladı.

İsrail uçaklarının Suriye’de çeşitli askeri hedefleri vurdukları açıklandı. İsrail’den yapılan açıklamada, operasyonun Suriye tarafından kendi topraklarına atılan roketlere karşılıkdüzenlendiği belirtildi

Suriye devlet medyası saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıklarken İsrail basını, 7’si İranlı 11 kişinin öldüğünü öne sürdü. İsrail tarafından fırlatılan füzelerin çoğunun Suriye’nin hava savunma sistemi tarafından havada infilak ettirildiği belirtildi.

İsrail dün yaptığı açıklamada, Suriye’den fırlatılan 4 füzenin savunma sistemleri tarafından havada infilak ettirildiğini açıklamıştı.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, operasyonun ardından yaptığı açıklamada “Bunu net olarak belirttik, kim bizi yaralarsa, biz de onu yaralarız” dedi.

Netanyahu, “İsrail’e roketler fırlatıldıktan sonra biz de bu gece karşılık olarak İran’ın Kudüs Gücü ve Suriye ordusuna ait hedefleri vurduk” diye konuştu.

İsrail ordu sözcüsü de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, operasyonda savaş uçaklarının, karadan havaya füze bataryaları ve askeri binaları hedef aldığını söyledi. Ordu Sözcüsü, bir gün önce İsrail’e atılan füzelerin İran tarafından fırlatıldığını bunun da İran’ın Suriye’de bulunma amacının en net kanıtı olduğunu söyledi.

XS
SM
MD
LG