Erişilebilirlik

İslami Ürün Mağazası Philadelphia'da Fark Yaratmaya Çalışıyor


İslami Ürün Mağazası Philadelphia'da Fark Yaratmaya Çalışıyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Islamic Place mağazası, Philadelphia’daki Müslümanlar’a çok çeşitli ürünler sunuyor. Müşterilerini İslami şarkılarla karşılayan mağazada, İslami kıyafetlerden, Orta Doğu’nun kokulu yağlarına kadar her şeyi bulmak mümkün.

Mağaza sadece Orta Doğu’dan değil, Pakistan, Hindistan, Bangladeş ve Endonezya’dan da ürünler getiriyor. Alim Amin, mağaza müdürlerinden biri.

Mağazanın sahiplerinden Alim Amin, “Ailemiz Philadelphia’ya geldiğinde, Müslümanlar’ın ihtiyaç duyduğu ürünler çok sınırlıydı. Erkekler için takke veya kadınlar için başörtüsü bulmak bile çok zordu. Biz de bunları tedarik etmenin ve satışa sunmanın bir yolunu bulduk” diyor.

Buraya, yalnızca Philadelphia’dan değil Amerika’nın başka bölgelerinden de müşteri geliyor. Bazıları, Müslüman modasını yansıtan bu mağazayı sadece görmek istiyor.

Müşteriler, tek bir mağazada kitaptan başörtüsüne her şeyi bir arada bulmaktan memnun.

Islamic Place, Philadelphia’da küçük bir mağaza olarak 1989’da açılmış. Kentteki Müslüman nüfus büyüdükçe, mağazanın satışları da artmış ve 2002’deki şimdiki yerine taşınmış. Mağaza, Müslüman olmayan müşterileri çekmek için İslam hakkında bilgi veren kitaplar da satıyor.

Philadelphia’daki Müslümanlar’ın sayısı hızla artıyor. Bu da ticarete ve toplumun tanıtımına katkıda bulunuyor.

Mağaza, sadece bölgedeki Müslümanlar’ın ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda Philadelphia halkını İslam hakkında bilgilendiriyor.

Facebook Forum

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump'ın Evinde Aramaya Onay Adalet Bakanı'ndan
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:33 0:00
XS
SM
MD
LG