Erişilebilirlik

‘Irak’a Asker Göndermeyeceğiz’


Başkan Barack Obama, Amerika’nın Irak konusunda ne şekilde harekete geçeceğinin önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını söyledi, asker gönderilmeyeceğini özellikle belirtti

Başkan Barack Obama, ulusal güvenlik danışmanlarının, Irak için bir dizi seçeneği gözden geçirdiğini söyledi.

Obama bu açıklamayı yaparken, Irak’a Amerikan askeri gönderilmeyeceğinin altını çizdi. Obama, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada Amerika’nın ne şekilde harekete geçeceğinin önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını da sözlerine ekledi.

Başkan Obama, Irak-Şam İslam Devleti IŞİD militanlarının Bağdat hükümetine ve Irak halkına tehdit oluşturduğunu, Amerika’nın çıkarlarını da tehdit ettiğini söyledi.

Obama, Irak’a yapılacak yardımlara karşılık Iraklı liderlerin de görüş ayrılıklarını bir kenara bırakıp birlikte hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

Barack Obama Iraklı liderlerin zor seçimler yapmaya ve ödün vermeye hazır olduklarını göstermeleri gerektiğini de kaydetti.

Sunucu hatası

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

XS
SM
MD
LG