Erişilebilirlik

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'dan Açıklama


Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından ilk açıklama seçimi önde bitirerek mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu'ndan geldi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu YSK’nın resmi açıklamasını bekleyeceğini belirtti.

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde bir ailenin iftar yemeğine konuk olan İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada herkesin Ramazan ayını kutlayarak, “Bu Ramazan Türkiye’ye hayırlar getirsin inşallah duamız odur. Ekonomik sıkıntılar var, işsizlik var, problemler var, hep beraber aşacağız, moralle aşacağız” dedi.

İmamoğlu şöyle konuştu:

“Bu akşam benimle ilgili bir kararı herkes merak ediyor onun da farkındayım. Ben de bazı duyumlar alıyorum, bazı yayınlar yapıldı ama YSK’nın kararını bekleyeceğim, resmi açıklamasını bekleyeceğim. Ondan sonra beni bekleyin bu akşam size geniş geniş fikirlerimi anlatacağım hiç endişeniz olmasın.

Ben her anımı bu şehrin güzel insanlarıyla paylaşacağıma en başta söz vermiştim. Onun için bu sofrada sizlerle selamlaşma ihtiyacı hissettim. İnşallah açıklama yapılsın en güzel noktasında İstanbul’un sizlere düşüncelerimi anlatacağım.

Her şey çok güzel olacak benim vatandaşlarım, benim güzel insanlarım. Hiç umudunuzu yitirmeyin asla. Birileri yanlış yapacak, eksik yapacak, hatalar yapacak, çok kötü işlere karışacak ama biz hep beraber umudu taşıyacağız. Her şey çok güzel olacak.”

İmamoğlu Twitter üzerinden daha sonra paylaştığı mesajda, YSK'nın seçim kararıyla ilgili, Türkiye saatiyle 22:30'da Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde bir açıklama yapacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı'nın adayı olan Binali Yıldırım da Twitter'dan bir mesaj paylaştı.

Yıldırım, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarlanacağı yönünde YSK kararı kamuoyuna duyuruldu. YSK‘nın resmi açıklamasından sonra kapsamlı bir değerlendirme yapacağım. Karar İstanbul’umuz için hayırlı ve güzel sonuçlara vesile olsun inşallah" diye yazdı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump’a FBI Aramasında Nükleer Belge İddiası - 12 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:57 0:00
XS
SM
MD
LG