Erişilebilirlik

İçişleri Bakanlığı’ndan Beş İlde IŞİD Operasyonu


İçişleri Bakanlığı'ndan Beş İlde IŞİD Operasyonu
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü IŞİD’in (DEAŞ) faaliyetlerine karşı dün beş ilde yapılan operasyonlarda yedi kişinin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından “DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde 02.11.2019 tarihinde Osmaniye merkezli İstanbul, Gaziantep, Kilis ve Bursa olmak üzere beşilde eş zamanlı operasyon icra edilmiştir” bilgisi verildi. Operasyonda IŞİD bağlantısı gerekçesiyle yedi kişinin yakalandığı ve bunlarla ilgili adli işlemlerin devam ettiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, IŞİD’le bağlantılı söz konusu bu kişilerle “Gözaltına alınan bir örgüt üyesinin DEAŞ terör örgütü adına yılda yaklaşık 1500-2000 yabancı terörist savaşçı yetiştirilen silahlı eğitim kamplarının sorumlusu ve DEAŞ terör örgütünün “zekat emiri” olarak faaliyet gösterdiği, iki örgüt üyesinin DEAŞ terör örgütü adına yabancı terörist savaşçı yetiştirilen silahlı eğitim kamplarının silah, teçhizat ve lojistik sorumlusu olduğu, ayrıca bu iki örgüt üyesinin örgüt kamplarında yetiştirilen yabancı terörist savaşçıları, çatışma bölgelerine sevkini sağlayan organizasyonundan sorumlu oldukları, diğer dört örgüt üyesinin ise DEAŞ terör örgütü içerisinde çeşitli kademelerde faaliyet gösterdikleri tespit edilmiştir” açıklamasını yaptı.

Operasyon pek çok örgüt materyaline de el konulduğu ifade edildi.

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

XS
SM
MD
LG