Erişilebilirlik

Houston’da Polis Halka ‘Çatılara Çıkın’ Çağrısı Yapıyor


Texas’ta Harvey tropik fırtınasının en fazla etkilediği yerlerden biri olan Houston kentinde polis evleri su almaya başlayanları çatı katlarına değil, çatılara çıkması yönünde uyardı.

Houston’daki Ulusal Havacılık Diresi bölgedeki seli, “felaket, emsalsiz ve hayati tehlike” olarak niteledi.

Ulusal Havacılık Dairesi Cuma gününden buyana Houston’ı 7 hortumun vurduğunu da açıkladı.

Houston’da Harvey’nin verdiği zarara tanık olan Amerika’nın Sesi muhabiri Celia Mendoza “şaşırmamak elde değil” diyor. Mendoza, insanların kendilerine, komşularına olan bitenden endişeli olduğunu, evleri için de endişelendiklerini belirtti.

Houston Sular Altında
lütfen bekleyin
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:43 0:00

Harvey nedeniyle şu ana kadar en az 2 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı, en az da 14 yaralı var. Corpus Christi ve Houston arasındaki bölgede yaşayanlar bunun daha başlangıç olmasından endişeli. Texaslı yetkililer de fırtınanın iç bölgelere ulaşmasıyla kurban sayısının artabileceğini belirtiyor.

Federal Acil Yönetim Dairesi yöneticisi Brock Long CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, acil hizmetlerin yıllarca o bölgede olacağını belirtti ve felaketi ‘dönüm noktası olayı’ olarak niteledi.

Başkan Donald Trump da Pazar günü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, çeşitli daireler arasındaki iyi koordinasyonun binlerce insanın kurtulmasını sağladığını belirtti.

XS
SM
MD
LG