Erişilebilirlik

Hillary Clinton’dan 5’inci Kitap


Amerika’nın eski dışişleri bakanı Hillary Clinton’ın Hard Choices-Zor Tercihler adlı kitabı 10 Haziran’da piyasaya çıkıyor. Hillary Clinton, kitabının önsözünde, hayatının önemli kararlarını her zaman ‘kalbini’ ve ‘mantığını’ dinleyerek aldığını vurguluyor

Hillary Clinton, 2016 yılında başkan adayı olup olmayacağı konusundaki spekülasyon yoğunlaşırken, kitabını tanıtmak için imza turları yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Hillary Clinton’ın Hard Choices/Zor Tercihler adlı kitabı için yazdığı önsöz açıklandı.

Hillary Clinton önsözde, dışişleri bakanı olarak geri dönmesi mümkün olsaydı bazı tercihlerini yeniden gözden geçireceğini samimiyetlye belirtirken, yine de Amerika’nın en üst düzey diplomatı olarak elde ettiği başarılarla gurur duyduğunu gizlemiyor.

11 Eylül 2001 terörist saldırılarıyla ilgili olarak hükümetin daha etkili olması gerektiğini belirten Hillary Clinton, Irak, Afganistan ve ekonomik kriz dahil bütün konularda Amerikan yönetiminin elinden gelen herşeyi yaptığına inandığının altını çiziyor.

Hillary Clinton, kitabının önsözünde, hayatının önemli kararlarını her zaman ‘kalbini’ ve ‘mantığını’ dinleyerek aldığını vurguluyor. Eski senatör ve dışişleri bakanı, Amerika’nın dünyadaki liderlik rolünü sürdürmesinin önemine inandığını kaydediyor.

Hillary Clinton 10 Haziran’da kitabı piyasaya çıktıktan sonra imza günleri için Amerika ve Kanada’da birçok kenti içine alan bir geziye çıkacak.

Hillary Clinton’ın kitabı ve siyasi konumuyla ilgili ayrıntıları Hülya Polat’ın Gökkuşağı adlı blog yazısında okuyabilirsiniz.
XS
SM
MD
LG