Erişilebilirlik

Hem IŞİD’e Hem PKK’ya Operasyon


IŞİD yandaşlarına yönelik operasyonda Diyarbakır’ın Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçelerinde Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 25 ev ve işyerine baskın düzenlendi. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri baskınlarda 20 kişiyi gözaltına aldı. Operasyona Özel Harekat polisleri de destek verdi. Olası bombalı saldırılara karşı önlem alınırken IŞİD’e yakınlığıyla bilinen bir kitabevinin kepenkleri kırılarak içeri girildi. Bazı adreslerde yapılan aramalarda silah bulununken, polis iki kişiyi de arıyor.

Diyarbakır’da bir operasyon da PKK kamplarına yapıldı. Lice, Hazro ve Kocaköy ilçeleri arasında kalan kırsal bölgedeki operasyonda önce 15 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ardından başlayan ve iki gün süren operasyonda, bombalı araç yapımında kullanılacağı belirtilen 5 çalıntı araç, 2 barınak ve 1 sığınak bulundu. Operasyonda ayrıca 6 ton 91 kilo esrar ve 10 bin kök hintkeneviri ele geçirildi.

Bu arada operasyondan dönen korucuları taşıyan minibüs saldırıya uğradı. PKK’lıların roketle düzenlediği saldırıda iki korucu yaşamını yitirdi. İki korucunun da yaralandığı saldırı sonrasında bölgede operasyon başlatıldı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 25 Haziran-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:16 0:00
XS
SM
MD
LG